Windows 10 będzie nas karmił reklamami. Co zrobić?

Windows 10 będzie nas karmił reklamami. Co zrobić?

Do tej pory wszystko wyglądało fajnie – użytkownicy Windows 7 i 8 dostali za darmo aktualizację do nowej wersji systemu (no dobra, jedynym kosztem była prywatność, lecz można było ją okiełznać w ustawieniach i z pomocą zewnętrznego oprogramowania). Teraz jednak w systemie Windows 10 pojawiają się mają reklamy. Jak sobie z nimi poradzić?

Reklamy te to między innymi oferty wykupienia przestrzeni w chmurze OneDrive, które pojawiają się w eksploratorze plików, a także powiadomienia zachwalające przeglądarkę Edge, podczas gdy korzystamy na przykład z Chrome. Pierwsze z nich pojawiły się w ostatniej dużej, „rocznicowej” aktualizacji zwanej Anniversary Update, ale jeszcze więcej pojawić ma się ponoć w nadchodzącej Creators Update.

Można je jednak wyłączyć, choć mało kto o tym wie – wystarczy udać się do eksploratora plików i kliknąć w górnym menu opcję „Widok”, tam po prawej stronie jest przycisk „Opcje”. W okienku, które wyskoczy wybieramy zakładkę widok i tam odnajdujemy opcję „Pokaż powiadomienia dostawcy synchronizacji” i ją odznaczamy, a następnie zatwierdzamy wprowadzoną zmianę.

Źródło: http://www.geekweek.pl/aktualnosci/29571/windows-10-bedzie-nas-karmil-reklamami-co-zrobic