This is the default blog title

This is the default blog subtitle.

Co trzeba wiedzieć o czyszczeniu laptopa?

Co trzeba wiedzieć o czyszczeniu laptopa?

 

Co trzeba wiedzieć o czyszczeniu laptopa?

Laptop to urządzenie, z którego korzystamy codziennie. Ma to oczywiście wpływ na jego czystość. Zabrudzenia na klawiaturze i ekranie to pierwsze oznaki tego, że komputer wymaga czyszczenia.

Jak się okazuje, większość użytkowników nie zdaje sobie sprawy z tego, że laptop wymaga regularnego czyszczenia. I nie chodzi tu jedynie o zewnętrzną obudowę – brud i kurz wewnątrz obudowy negatywnie wpływają na pracę laptopa.

Czyszczenie laptopa zaczynamy od klawiatury i touchpada. Na początek trzeba odwrócić laptopa i potrząsnąć nim, aby pozbyć się okruchów i innych dużych zabrudzeń spod klawiszy. Pomocna może się tu okazać puszka sprężonego powietrza i drobny pędzelek. Wierzchnią stronę klawiszy oraz touchpad można wyczyścić wilgotną ścierką. Następnym krokiem jest wyczyszczenie matrycy. Na szmatkę aplikujemy specjalny płyn do czyszczenia ekranów i przecieramy matrycę (Uwaga! nie spryskiwać bezpośrednio ekranu, gdyż spływający płyn może dostać się pod obudowę i uszkodzić podzespoły laptopa) .  Na koniec płynem do czyszczenia plastików przecieramy obudowę laptopa.

Kolejnym ważnym krokiem jest wyczyszczenie laptopa wewnątrz, ale to najlepiej zostawić specjalistą . Dlaczego? Rozkręcanie obudowy i demontaż elementów wewnętrznych może stanowić wyzwanie nawet dla doświadczonego majsterkowicza. Istnieje zbyt wiele elementów, które możesz uszkodzić, nie mając wystarczającego doświadczenia.

Zaniedbany układ chłodzenia może doprowadzić do trwałego uszkodzenia procesora, karty graficznej, mostu płyty głównej, co wiąże się z wysokimi kosztami serwisowymi.

Czyszczenie laptopa w wewnątrz możesz wykonać w naszym serwisie!